Автономний десульфатор живиться від акумулятора який десульфатується та не потребує додаткового БЖ.
Просто приєднайте червоний провід до плюсовї клеми АКБ, а чорний до мінуса, якщо батарея розряджена, підключить паралельно десульфатору зарядне.
Слідкуйте за світлодіодним індикатором, слабке світіння попереджає про напругу на АКБ меньше 11.5 - 12В, під'єднайте батарею до зарядного пристрою.
Увага! Не можна надовго (більше 2-3 діб) підключати автономний десульфатор до АКБ без заряду акумулятора. Необхідно чередувати заряд АКБ від зарядного пристрою з періодами роботи десульфатора, при цьому потрібно підтримувати акумулятор майже в зарядженому стані.
При значній сульфатації пластин АКБ ймовірність відновлення автономним десульфатором дуже мала.
Автономний десульфатор споживає від АКБ струм 0.3 - 1А, в залежності від ступеню зарядки батареї, притому більшу частину енергії повертає назад до АКБ.
- Можливе паралельне підключення зарядного пристрою.
- Може використовуватись з АКБ до 250 Аг
Необхідність десульфатації визначити нескладно – достатньо підключити десульфататор до акумулятора та виміряти сплески амплітуди під час його роботи. Якщо амплітуда близька до напруги на акумуляторі – десульфатація неефективна, а якщо вдвічі більша і вища – є шанс.
Піковий вольтметр* - можливість відслідковувати ступінь сульфатації АКБ:
* напруга вольтметра актуальна при вимірюванні осцилографом, та може трохи відрізнятись для АКБ різної потужності, при використанні вмонотваного вольтметру відображає відносний стан для початку та кінця десульфатації.
- до 15В сульфатації немає
- 15-18В незначна сульфатація
- 19-24В середня сульфатація
- 25-29В сильна сульфатація
- більше 30В критична сульфатація