Замислювалися про потужний перетворювач? Насправді все не так страшно.
Беремо відому схему звичайного перетворювача на TL494.
Особливості:
Повний набір функцій ШІМ-керування
Вихідний струм, що витікає або витікає, кожного виходу …..200мА
Можлива робота у двотактному або однотактному режимі
Вбудована схема придушення здвоєних імпульсів
Широкий діапазон регулювання
Вихідна опорна напруга…………………………………….5В +-05%
Просто організована синхронізація
ШИМ генератор виконано на мікросхемі TL494. Далі сигнал надходить на драйвер управління польовиками виконаний на транзисторах VT1 і VT2. Транзистори можна взяти і КТ3107, діоди типу КД522, польовики IRF3205, транзистор VT7, що управляє, можна поставити КТ3102. Трансформатор беремо кільцевий чи Ш-подібний чи будь-який інший, можна і від БП комп'ютера. Первинну обмотку мотаємо проводом по 10-12 жил діаметром 0,7-0,8 мм і містить вона 2х5 витків. Вторинну мотаємо подвійним дротом 0,7-0,8 мм 80 витків.
Отже, змонтували, спаяли, намотали та ввімкнули. Що вийшло? Вийшла реальна потужність близько 600 Вт. Що ж робити для підвищення потужності? Додати жил і пару полевиків? Ні))) Китайці вчинили мудріше, просто запаралеліли силові ключі з трансформаторами, як показано на малюнку нижче.
При складанні та перевірці дотримуйтесь обережності, вихідна напруга висока, споживаний струм теж великий, тому перевіряйте інвертор покаскадно, зазвичай починає працювати відразу. Під час перевірки краще підключати до акумулятора ДБЖ. Транзистори без навантаження не повинні грітися, споживати дуже маленький струм. Зрозуміло, силові транзистори ставимо на радіатори, кулер вітається.
Це типова схема промислових китайських перетворювачів, які продаються у магазинах. З мінусів схеми те, що немає абсолютно ніякого захисту від короткого замикання, від перегріву, чисто перетворювач. І на виході постійний струм, який не всім побутовим приладам вдасться переварити, тому треба подумати про перетворення постійного струму на змінний 50 герц, що в принципі не так вже й складно.