Ландшафтне освітлення

Власники котеджів, заміських дач, приватних будинків віддають чимало часу, сил і засобів оформлення садово-паркової зони.

Планування доріжок і алей, висадка дерев та чагарників, спорудження клумб і рабаток, монтаж альтанок і лавок, облаштування басейну і фонтану і багато, багато іншого. Закінчений вигляд дизайну прибудинкової території додасть ландшафтно-паркове освітлення.

Проектування і монтаж ландшафтно-паркового освітлення - справа серйозна, воно під силу тільки фахівцям, що мають досвід роботи з електроприладами, що знають основи ландшафтного дизайну, що володіє відмінним смаком і відчуттям стилю.

Функції ландшафтно-паркового освітлення

Як приємно в темний час доби спостерігати красиву ілюмінацію в своєму саду. Але не тільки як декор використовуються різні підсвічування, вони виконують кілька функцій.

 1. Створення безпеки на ділянці. Підсвічування садових доріжок, входу в будинок, території басейну та інших об'єктів необхідна, щоб у нічний час легко орієнтуватися в просторі і уникнути травм.
 2. Створення святкової атмосфери за рахунок гармонійного поєднання підсвічування з формами зелених дерев, кущів, альтанок, арок. Розслабляючий ефект несе світло, відбите у воді басейну, в струменях фонтану.
 3. Подвійна функція: одночасно і декору, і безпеки.

Як прилади пыдсвычування, використовуються вуличні прожектори, галогенові лампи, стрічки зі світлодіодами. Завдяки їм можна створити справжнє світиться чудо, яке буде радувати і господарів будинку, і гостей.

Які прийоми ландшафтного освітлення використовуються на приватних територіях

На стадії проектування ландшафтно-паркового освітлення слід узгодити різні прийоми:

 • підсвічування, яка робить акцент на певному об'єкті, яскраво виділяє конкретний фрагмент ділянки;
 • розсіяна м'яка підсвічування використовується для створення романтичного настрою, таємничість надають світлотіні, що відкидаються деревами та чагарниками;
 • фасадне заливающее освітлення підкреслює неповторність об'єкта в темний час доби;
 • підсвічування силуету створить контрасти скульптур і архітектурних елементів.

Місця установки освітлювальних приладів

Існують певні правила установки ландшафтно-паркового освітлення. Основними способами підсвічування на прибудинковій території стали:

 • встановлені вздовж доріжок стовпи з ліхтарями;
 • прожектори на стіні будинку;
 • світлодіодні стрічки, що імітують контури дерев, містків, альтанки, гойдалки, сходи, ганки;
 • електричні прилади, які висвітлюють газони, клумби;
 • підсвічування водних об'єктів: басейну, штучного ставу, фонтану.

Самостійно облаштувати гідне ландшафтно-паркове освітлення вельми проблематично. Тут вам на допомогу прийдуть співробітники спеціалізованої компанії. Вони складуть проект підсвічування з урахуванням особливостей вашої ділянки і ваших уподобань, підберуть необхідне обладнання, в обумовлений термін встановлять електроприлади відповідно до правил технічної безпеки, в подальшому здійснять сервісне обслуговування системи освітлення.

Створіть на своїй ділянці за допомогою різнокольорових вогнів неповторну казку: ваш сад стане улюбленим місцем відпочинку літніми вечорами і сім'ї, і друзів.