Підсвічування фонтанів

Фонтани - класичний елемент дизайну ландшафту, саду, приміщення, привносить красу і створює приємну атмосферу навколо.

Надзвичайну ефектність водному спорудженню в темну пору доби надає підводне підсвічування і декоративне освітлення прилеглої території. Завдяки такій комбінації можна реалізовувати різні ідеї, цікаві, вишукані, романтичні і казкові рішення. Межі фантазії тут немає, варіантів існує маса, все залежить від бажань, ідей і побажань замовника.

Види освітлення для фонтану

Варіантів організації освітлення декоративних фонтанів існує безліч - це справа смаку і бюджету.

Світильники для фонтанів основних типів:

  • Прожекторні світильники для фонтанів. Добре висвітлює широку поверхню або певну частину території. Застосуються лампи різних видів: розжарювання при низькій напрузі, для більш яскравого освітлення - галогенні, а також лампи з вбудованим рефлектором.
  • Направлене освітлення для фонтанів, з вузьким пучком світла. Фокусує промінь світла за допомогою спеціального плафона і лампи, висвітлюючи певну зону або предмет. Таким чином, можна підкреслити і виділити певний елемент, скульптуру або рослина.

Дизайнерське оформлення фонтану з використанням освітлення
Цікаві і ефектні результати дає використання різних відтінків при підсвічуванні фонтанів або висвітленні прилеглої території.
Тут можна ризикнути і зробити все на свій розсуд, а можна довіритися рекомендаціям досвідчених і креативних дизайнерів.

Є прості правила і непорушні закони застосування колірних рішень в дизайні: наприклад, використання зеленной палітри створює спокійну і утихомирену атмосферу, покращує працездатність, а сині відтінки при тривалому сприйнятті можуть служити джерелом гнітючого враження і навіть знижувати артеріальний тиск! Червоні і помаранчеві кольори привнесуть атмосферу позитиву, радості і свята, динаміки, ці відтінки також стимулюють активність, АЛЕ! тільки протягом перших 15-20 хв. сприйняття, після чого також може служити негативним - в даному випадку дратівливим, фактором. Нейтральними будуть жовті та білі відтінки, які створюють відчуття легкості, чистоти і свіжості - це так звані «легкі» кольори.

Найбільш цікавими варіантами для оформлення фонтану є такі світильники:

  • З загостреними кінцями
  • На оригінальних підставках
  • Підводні прожектори
  • З рефлектором змінює відтінком
  • Вільно плаваючі.

Широка різноманітність світильників для фонтанів дозволяє отримувати неперевершені ефекти, буквально на очах видозмінювати звичний пейзаж в територію повну нерозгаданих загадок, з особливою, неповторною атмосферою і настроєм.