Замовлення пристрою
Заповніть форму, та отримайте посилання для замовлення пристрою.
200 characters left
Автоматичний імпульсний десульфатор

Автоматичний десульфатор

Автоматичний десульфатор кислотних акумуляторних батарей. Схема використовується для розчинення сульфату на пластинах акумулятора. Особливість десульфатора в підвищеній частоті десульфатуючих імпульсів ніж у інших схем, та наявний захист від високої, низької напруги та перегріву і може використовуватися в працюючій системі.

Пристрій  працює як імпульсний підвищуючий перетворювач напруги. Силова частина управляється мікросхемою таймера, що працює як нестабільний тригер. Довжина імпульсу, що надходить на затвор мосфет-транзистора визначається обвязкою таймера.

Час перемикання мосфет-транзистора становить близько 15 мкс, мосфет навантажує дросель L2 струмом близько 30А. Після закінчення імпульсу цей струм розряджається в акумулятор через діод. Час розряду становить близько 150 мкс, що відповідає швидкості перемикання близько 6 кГц.

Десульфатація батарейної збірки

  • Коли напруга починає падати нижче 13.3В, потужність (а також споживана потужність) безперервно знижується, а при 13.0В пристрій-десульфатор повністю відключається.
  • Схема споживає струм до 2 мА при напрузі 12.6 В, ця функція запобігає розряду батарей, підключених до сонячної енергетичної системи, або в автомобілі, тобто в системах, які не заряджаються постійно, та й процес розчинення сульфатів більш ефективний при напрузі вище 13В. 
  • Схема працює на повну потужність, споживаючи близько 8 Вт при напрузі понад 13.3В.
  • Пристрій має захист від перенапруги, який забезпечує відключення схеми, коли напруга батареї перевищує 15.5В.
  • Також є захист від перегріву. NTC-термістор підключається до загального радіатора з транзистором та діодом. Коли температура перевищить приблизно 50°C, опір термістора впаде, що призведе до відкриття транзистора T1 і зменшення ширини імпульсу. Захист від перегріву регулює потужність для утримання температури до 55-60°С.

Атоматичний десульфатор кислотних акумуляторних батарей

Кільцеві осердя Т106-26 із зовнішнім діаметром 27 мм. Ці осердя є в комп'ютерних блоках живлення AT-ATX (котушка вихідного фільтра). Також можна повторно намотати дроти, зняті з кільця. Для котушки L1 можна використовувати провід обмотки 12В (2 шт.) та для котушки L2 провід обмотки 5В.

Котушка L1 складається з 19 витків, а котушка L2 – з 8 витків. Діаметр дроту для намотування мін. 2х1 мм. Можна намотати і одним дротом діаметром 2 мм, але оскільки він меньш гнучкий, то це трохи ускладнює намотування.

Підключення приладу

  • Підключіть акумулятор 12 В. Світлодіод на схемі дає слабке світло.
  • Збільшуйте напругу на акумуляторі вище 13.3 В за допомогою зарядного пристрою або блоку живлення. Світлодіод почне випромінювати яскраве світло, і схема почне працювати з високим тоном на частоті 6 кГц.
  • Не підключайте прилад без радіатора більше кількох секунд, оскільки існує ризик перегріву транзистора! Не забудьте ізолювати деталі від радіатора. Необхідно забезпечити хороший контакт між терморезистором NTC та радіатором. Максимальний тепловий опір кулера має становити 5°С/Вт, оптимальне – близько 3°С/Вт.
  • Для повноцінної роботи пристрою потрібно додати більший радіатор, або змонтувати десульфатор в корпус від комп'ютерного блоку живлення, та за потребою підключити штатний вентилятор для охолодження.

Прилад шумітиме, котушки, транзистор і діод нагріватимуться. Напруга варіюється від 60 до 100В, ці значення змінюються залежно від потужності акумулятора, продуктивності та напруги зарядки. Відслідкувати імпульси напруги можна осцилографом, або піквольтметром.

Атоматичний десульфатор акумуляторних батарей

Автоматичний десульфатор 450Аг в зборі